Természetes, hogy a levél tárgyában, tartalmában emotikonokat használunk az adott mondathoz tartozó érzéseink kifejezésére. Miért ne lehetne ezt beállítanom már a levél megírásakor?
A küldő által eddig leginkább magas/normál/alacsony prioritásosként jellemzett üzenet a "régi", posta küldemények hangvételét idézi nekem. Miközben az internetes levélküldés akárhogy is max. pár perc (általában). Egy levelünk nem napokig, hetekig utazik a címzetthez, és a válaszra sem kell akár hónapokat várni. Ezért a kommunikációnk is megváltozott: a hosszú levelek helyett a rövidebb, gyors levélváltások lettek a természetesek. És ebben a felgyorsult kommunikációban lett egyre fontosabb, hogy az érzelmeinket is megjelenítsük az érthetőség kedvéért.
Biztos, hogy az a hír fontos számunkra is, amit piros zászlóval jelölt meg a küldő? Szerintem, a fontos hír az, amit az adott szituációban a fogadó annak tart, ehhez viszont döntési pozicióba kell hozni a fogadó felet.
Az üzenet tartalmára vonatkozó és a küldő által meghatározott fő érzelmeket meg lehetne jeleníteni már a levél megnyitása előtt.
Elég lenne, ha egy azonos rendszeren belül (pl. GMail) egy plusz ikont kapnának a levelek és rögtön kiderülhetne, hogy ez egy:
- vicces levél
- rossz hír
- üzleti levél
- reklámüzenet, stb.
És nem nekünk kellene elrontani a napunkat egy rosszkor vagy rossz helyen megnyitott
üzenettel. A cimkézés mellett pedig emotikonokkal is jellemezhetnénk a kapott üzenet saját magunknak, a könnyebb visszakeresés érdekében.
kép forrása: danwade.com
Véleményetek