Értem én, hogy manapság luxus megreszkírozni egy betegszabdásgot egy átlagos munkahelyen, azt is értem, hogy oda el kell jutni és a gyerekre sem vigyáz senki, ha otthon marad. Csak azt nem értem, hogy mindemelett miért nem kell tekintettel lennünk egymásra? És a jövőremártovábbra is fizetős egészségügynek miért éri meg, ha tömegesen lesznek betegek az emberek?!
Átlagos ázsiai kép a maszkban utazó emberek látványa. Persze nem csupán a betegségek ellen véd egy maszk, hanem valamennyire a szmog ellen is (legalábbis a jobbak) arrafelé. De nem csak prevenció szempontjából hordják, hanem ha betegek akkor is - pontosabban leginkább akkor. Az UNICEF kampányokat indított a régióban, hogy ha kell viseljenek maszkot az emberek. Ez a fajta védekezés egyébként szépen lassan megjelenik a szintén teljesítményorientált Államokban, ahol szintén nem akarják megengedni maguknak az emberek, hogy betegek legyenek.
Kishazánkban, a negyed liter fogkrém és 1,1 fogkefe/év országában, viszont meg vagyunk győződve, hogy az emberek higiénikusan élnek és mindenki ismeri az illemet - ha pedig nem, akkor ott vannak az 1 napos csodagyógyszerek.
Talán egyszer felébredünk ebből az önhitségünkből is és rájövünk, hogy ismét el kell mondani a "zsebkendőbe köhö..." szentenciát vagy egy másik módszert meggyökereztetni. Túl drága promóció lenne ha egy gyógyszergyár (vagy szakmai szervezet vagy az egészégügyi biztosító) kimenne az utcára/tömegközlekedési járműre és aki köhög, prüszköl vagy csak szeretné védeni magát ingyen adna egy-egy maszkot? Ha egy jópofa kampánnyal divatot teremtenének? Ha a gyógyszertárban vásárolt légúti fertőző betegségekre való gyógyszerek mellé adnának egy-egy maszkot?
Nem csak a társadalmi felelősségvállalásnak lenne egy jó példája, nem csak egy jó üzlet lehetne a divat-maszkok eladása, de reklámnak sem utolsó.
Menő vagy ciki? Kit érdekel, ha nem kell orvosra, gyógyszerekre költenem és élhetem a mindennapi kis életemet!
a fotót készítette: almo8
Véleményetek